Oznam o zápise do MŠ

24.04.2024 18:45

Zápis detí do MŠ

Riaditeľstvo MŠ Dražkovce oznamuje, že zápis detí s termínom prijatia do materskej školy od 1.9.2024 sa uskutoční v termíne

od 2. 5. 2024 do 12. 5.2024

Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa  deti  prijímajú na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľovi predškolského zariadenia, spolu s potvrdením  od všeobecného lekára pre deti a dorast s vyznačením potvrdenia o povinnom očkovaní a o zdravotnej spôsobilosti navštevovať materskú školu, ktoré je súčasť žiadosti.

Spôsob vyzdvihnutia žiadosti:

Spôsob podania žiadosti:

• poštou na adresu: Materská škola, Dražkovce 154, 038 02 Dražkovce
  • vhodením do poštovej schránky MŠ
  • e-mailom na adresu ms.drazkovce@gmail.com / naskenovanú/

Podmienky prijímania detí do materskej školy:

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti ( Vyhláška MŠ SR 308/2009 Z:z: o materskej škole v znení vyhlášky 438/2020 Z.z. podľa par. 59a) a 59b) školského zákona ) pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné podľa miesta trvalého bydliska v obci Dražkovce a ktoré dosiahli 5 rokov veku do 31. augusta 2024.

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do MŠ Dražkovce, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od školského roku 2024/2025 predprimárne vzdelávanie povinné, budú do naplnenia kapacity MŠ prednostne prijaté deti:

• ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania
  • ktoré sa narodili v roku 2020 a dovŕšia vek 4 roky do 31. augusta 2024
  • ktoré sa narodili v roku 2021 a dovŕšia vek 3 roky do 31. augusta 2024
  • ktoré majú trvalý pobyt v obci Dražkovce
  • ktorých starší súrodenci sú už  prijatí do MŠ a ešte ju navštevujú
  • ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane veku samostatné ( bez plienok, fľaše, cumľa, samostatne sa vedia najesť lyžicou, napiť sa z pohára, používať WC, umyť si ruky, obliecť si základné časti odevu, obuť sa )